Superieure Humphries wint voor de tweede keer op rij in Leeds Premier League

PDC
vrijdag, 09 mei 2025 om 00:19
2025pl14final humphries02
De strijd om de Play-Offs van de Premier League Darts is spannender dan ooit na een enerverende avond in het First Direct Arena. Michael van Gerwen verzuimde te profiteren van misstappen van zijn directe concurrenten en verloor in de kwartfinale van publiekslieveling Luke Humphries. Diezelfde Humphries bekroonde zijn avond met een adembenemende zege op Luke Littler in een hoogstaande finale: 6-5.
De 18-jarige sensatie uit Warrington Luke Littler bereikte donderdagavond voor de zevende keer dit seizoen de finale door Gerwyn Price met 6-3 te verslaan in een ijzersterke halve finale tijdens speelronde 14 in Leeds.
De jonge wereldkampioen begon het duel nadat hij de bull had gewonnen, maar kreeg direct een tik te verwerken. Price brak hem met een 135-finish in 12 pijlen en wist met een solide 17-darter de voorsprong te verdubbelen: 2-0.
Toch raakte The Nuke niet in paniek. In de derde leg noteerde hij zijn eerste 180 en met een 13-darter hield hij zijn eigen leg. Vervolgens opende Price zwak in zijn eigen leg, waardoor Littler kon toeslaan. Al kreeg de Welshman nog een kans op de bull, hij miste en de jonge Engelsman brak terug naar 2-2.
Littler denderde daarna door met een fraaie 153-finish in zijn eigen leg. Price vocht zich knap terug met een 120-finish, maar de scorende macht van Littler bleef indruk maken. Met een 14-darter kwam hij op 3-4.
In leg acht was het moment daar voor de beslissing. Price miste tweemaal op de dubbels en ook Littler wist in eerste instantie niet te profiteren. Maar bij de herkansing faalde ook Price, waarna Littler alsnog toesloeg: 3-5.
De laatste leg werd een demonstratie van klasse. Met een 81-finish in 11 pijlen maakte Littler het af en verzekerde zich van een plek in de finale van Premier League-avond 14. Met een gemiddelde van 104.29 liet hij zien waarom hij momenteel het gezicht van de dartsport is.

Humphries wint moeizame halve finale van Bunting

De tweede halve finale tussen Luke Humphries en Stephen Bunting bracht minder spektakel dan verwacht op dit niveau. Lange tijd hielden beide spelers eenvoudig hun eigen leg, tot pas in de achtste leg de eerste break viel. Cool Hand Luke verzilverde een kans op 87 en kwam op 5-3.
Bunting, die zich eerder knap had teruggeknokt in zijn kwartfinale, gaf zich nog niet gewonnen. Met een directe re-break bracht hij de spanning terug tot 5-4, maar in de tiende leg sloeg Humphries opnieuw toe. In de derde break op rij gooide de nummer één van de wereld de partij in het slot met een 14-darter, waarmee hij zich plaatste voor de finale.

Eindstrijd tussen giganten: Humphries wint nagelbijter tegen Littler

De finale tussen Humphries en Littler, beiden al zeker van de Play-Offs in de O2 Arena in Londen, werd een ware masterclass darts. Littler begon en brak meteen met een 96-finish in 12 pijlen. Humphries antwoordde direct met eveneens een 12-darter voor 2-1 en wist met nog een 96-finish de stand gelijk te trekken.
Een nieuwe break bracht Humphries op 2-3, maar The Nuke sloeg genadeloos terug met een 11-darter. De twee topspelers bleven elkaar pijn doen met snelle finishes, waaronder een 13-darter van Humphries en een 80-finish voor 3-5.
Littler vocht terug met een 14-darter en overleefde in leg 10 een wedstrijdpijl van Humphries op de bull vanaf 121. In de beslissende leg begon Littler sterk, kreeg zelf een kans vanaf 124 maar miste eveneens de bull. Cool Hand Luke maakte het uiteindelijk af en won met 6-5 in een van de spannendste finales van het seizoen.

Uitslagen halve- finale Premier League avond 14 in Leeds:

Halve finale
Gerwyn Price (97.82) 3-6 Luke Littler (104.29)
Luke Humphries (91.94) 6-4 Stephen Bunting (95.7)
Finale
Luke Littler (99.89) 5-6 Luke Humphries (100.96)

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
mei 2025
16
vr.
16 mei om 20:05
Wezep

16 mei: Singletoernooi Aanvang 19:00 uur, zaal open om 18:00 uur. Maximaal 128 singles Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €15 p.p. Hoofdprijs minimaal €400,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
17
za.
17 mei om 20:05
Wezep

Aanvang 11:30, zaal open om 10:30 uur. Maximaal 128 koppels Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €25 p.p. Hoofdprijs minimaal €700,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieën! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: