Luke Littler wint Belgian Darts Open en gooit negendarter in Eurotour debuut

PDC
zondag, 10 maart 2024 om 20:50
2024wcr1 luke littler02
Vanavond kwam de eerste Eurotour van het jaar tot zijn einde: het was tijd voor de finalesessie van de 2024 Belgian Darts Open in Wieze.
In de halve finales kwam debutant Luke Littler allereerst in actie tegen de winnaar van het vorige Eurotour toernooi: Ricardo Pietreczko. Littler pakte een 7-3 overwinning tegen een geïrriteerde Pietreczko, die mogelijk niet blij was met een aantal bijzondere finish-pogingen van Littler. Daarna zagen we Rob Cross spelen tegen Gerwyn Price, waarbij het Cross was die ook met 7-3 won.
In de finale was het Luke Littler die niet alleen een negendarter gooide maar ook in zijn debuut meteen een Eurotour won: hij versloeg Cross met 8-7 in een epische finale waarin beide heren dik boven de 100 gemiddeld gooiden.
Zie hieronder de uitgebreidere wedstrijdsamenvattingen en statistieken:
In de eerste halve finale pakte Littler met een 12-darter al meteen de break. Vervolgens ging alles met de darts mee, totdat Pietreczko weer terugbrak tot 3-3 dankzij een 80-finish. Met een 14-darter brak de WK-finalist echter alweer terug voor de 4-3 waarna nog een 14-darter Littler de 5-3 voorsprong gaf. Via een 12-darter pakte 'The Nuke' zijn derde leg op rij waarna hij met zijn vierde de 7-3 overwinning pakte.
In de tweede halve finale was het Cross die sterk begon en de 3-1 voorsprong pakte. Vervolgens brak de Engelsman ook nog eens voor 4-1, maar miste twee pijlen voor 5-1, waarna Price toch terugkwam tot 4-2. Price kwam vervolgens ook terug tot 4-3 maar met een 112-finish hield Cross toch de voorsprong vast voor 5-3. 'Voltage' brak daarna ook weer voor 6-3 en via dubbel 8 boekte hij vervolgens zijn plek in de finale.
In de finale was het Cross die de eerste break pakte voor een 2-1 voorsprong. Met een 13-darter van 'Voltage' werd het ook 3-1. Littler kwam echter meteen weer terug tot 3-3 en pakte de voorsprong met een 13-darter. Daarna was het juist weer Cross die de break pakte en 5-4 voor kwam. Littler brak ook weer terug voor 5-5. In leg 11 stond 'The Nuke' na zes pijlen op 144. Vervolgens gooide hij de 144 uit voor een negendarter, nu al zijn derde in de PDC. Cross gaf echter zeker nog niet op en met een 11-darter maakte hij gewoon weer 6-6. In de dertiende leg brak Cross zelfs nogmaals voor 7-6 maar Littler brak meteen terug om een beslissende laatste leg af te dwingen. Daarin was het de negendart held en debutant Luke Littler die de partij toch nog naar zich toetrok en zich de Belgian Darts Open kampioen mag winnen.
Halve finale:
Ricardo Pietreczko (90.69) 3-7 Luke Littler (104.25)
Rob Cross (97.37) 7-3 Gerwyn Price (97.67)
Finale:
Luke Littler (103.76) 8-7 Rob Cross (108.00)

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vr.
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: