The Masters kwartfinales: Van Gerwen strandt tegen Cullen

PDC
zondag, 30 januari 2022 om 14:07
WLDCHAMPS RD4 VANGERWEN38A
Finals Day van The Masters 2022 ging van start met de kwartfinales. Met onder meer Michael van Gerwen die zaterdag nipt (10-9) ontsnapte tegen Luke Humphries. De Nederlander mocht het bij de laatste acht in de laatste partij opnemen tegen Joe Cullen. Voor Van Gerwen is deze van The Masters ten einde gekomen. Van Cullen kon hij niet winnen. De Engelsman versloeg de vijfvoudig winnaar van The Masters met 10-7.
Dave Chisnall en WK 2022 runner-up Michael Smith beten het spits af. Nummer één van de wereld Gerwyn Price en titelverdediger Jonny Calyton kruisten de degens. Simon Whitlock trof Jose de Sousa. Naast Joe Cullen, zien wij ook Dave Chisnall, Jonny Clayton en Jose de Sousa zondagvond terug in de halve finales.
De partijen werden gespeeld over best of 19 legs cq first to 10 legs. De partijen zijn live te zien via het YouTube kanaal van Viaplay.
Kwartfinales
Dave Chisnall (97.47) 10-8 Michael Smith (99.33)
Chisnall zet de toon met een break en een 105 finish in de openingsleg. Smith breekt meteen terug met een 24 finish. Met o.a. een 124 finish wordt 3-1 voor Chizzy. De volgende twee legs gaan met de darts mee, waardoor de stand in evenwicht is gebracht. In leg 7 komt Bully Boy voor de eerste keer op voorsprong. Chisnall start de volgende leg met 180 en via d5 is de stand weer gelijk. Chizzy dendert met o.a. een 153 en 125 finish verder nr 7-5. Met 121,100,100,140 en tops pakt Smith zijn 6e leg. Na 9-7 van Chisnall verkleint Smith zijn achterstand naar 1 leg. Hier blijft het bij. Met o.a. een 171 score en d18 wint Chisnall de partij.
Gerwyn Price (98.38) 8-10 Jonny Clayton (104.19)
Price begint met 140,180,141. Clayton gooit o.a. 2 x 136 en 180. Price behoudt de leg met d2. Hierna wordt Clayton gebroken. Pas na de 3-0 van The Iceman is Clayton op het scorebord. De vier opeenvolgende legs gaan met de darts mee. Clayton gooit o.a. 106 uit. Via een break en d10 verkleint Clayton zijn achterstand naar 1 leg, waarna hij gelijkmaakt (5-5) met een 56 finish. Met een 80 finish leidt Clayton voor de 1e keer in de partij. Ook de volgende leg is een prooi voor The Ferret maar met een 100 finish voorkomt Price verdere uitloop van zijn tegenstander. DE heren zijn an elkaar gewaagd. Het wordt 9-8 voor de titelverdediger. Price kan niets meer betekenen en Clayton is halve finalist.
Simon Whitlock (93.95) 9-10 Jose de Sousa (96.23)
De Australiër begint. Hij behoudt zijn leg met een 24 finish. De Portugees maakt gelijk en behoudt zodoende ook zijn leg. Ook de twee opeenvolgende legs gan met de darts mee. Bij de pauze is het 3-2 voor Whitlock. Met een 141 finish van Sousa wordt de wedstrijd in evenwicht gebracht. Het duo is aan elkaar gewaagd. Het wordt 4-4, 5-5, waarna De Sousa 7-5 laat noteren. Whitlock mist nog een 9-darter na 2 x 180 in leg 1 en 2. De heren zitten elkaar achterna. Het komt tot een beslissende leg waarin De Sousa aan het langste eind trekt.
Michael van Gerwen (93.57) 7-10 Joe Cullen (92.60)
Van Gerwen breekt zijn opponent in leg 1. Dit doet hij met een 56 finish. Met onder meer een 74 finish wordt zijn voorsprong verdubbeld. In de volgende leg pakt Cullen zijn eerste leg. De volgende twee legs gaan met de darts mee en het is 3-2 voor Mighty Mike. Cullen maakt gelijk met o.a. 140,180 en een 149 checkout. Hij dendert daarna verder nar 6-3. Van Gerwen wint de twee opeenvolgende legs waardoor zijn achterstand maar 1 leg bedraagt. Daarna brengt hij de staand in evenwicht. Met een 112 finish wordt het 8-6 voor de Engelsman. Met een 15-darter wint de Nederlander zijn 7e leg. Meer legs kan hij niet winnen. Cullen trekt de volgende legs naar zich toe en is de laatste halve finalist.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading