Van Duijvenbode openhartig na comeback in Amsterdam: ‘Mentaal ben ik nog niet zo goed als toen’

PDC
vrijdag, 18 september 2026 om 14:41
2026WSODFR1_van Duijvenbode09
Dirk van Duijvenbode heeft zich na een knappe comeback geplaatst voor de volgende ronde van de World Series of Darts Finals in Amsterdam. De Nederlander keek tegen Viktor Tingström tegen een 1-4 achterstand aan, maar won vervolgens vijf legs op rij en trok de partij alsnog met 6-4 naar zich toe.
Na afloop sprak Van Duijvenbode opvallend open over zijn huidige vorm. In de training voelt hij zich naar eigen zeggen zelfs beter dan in zijn sterkste jaren, maar op het podium krijgt hij dat niveau nog niet altijd bij elkaar. Vooral mentaal ziet hij nog ruimte voor verbetering.

Twijfel sloeg toe bij achterstand

Van Duijvenbode vond dat hij in het begin van de wedstrijd helemaal niet slecht speelde. Toch keek hij al snel tegen een flinke achterstand aan. “Op een gegeven moment begin je toch een beetje te twijfelen”, legde hij uit. “Ik had het gevoel dat ik goed stond te gooien, maar dan verlies je toch weer.”
Daarbij speelde ook mee dat de resultaten de laatste tijd niet altijd aansloten bij het gevoel dat hij in zijn spel heeft. Van Duijvenbode wees op eerdere wedstrijden waarin hij naar eigen zeggen goed speelde, maar toch vroeg werd uitgeschakeld. Daardoor groeide in Amsterdam de gedachte dat hij niet opnieuw in de eerste ronde wilde stranden.

Familie op de tribune gaf extra energie

Opvallend was dat Van Duijvenbode tijdens zijn comeback bewust probeerde zichzelf op te peppen. Hij liet zich nadrukkelijk horen op het podium en haalde daarbij ook motivatie uit de aanwezigheid van zijn familie.
“Mijn vrouw was er en dan denk je: zij is weg van de kinderen, die vinden dat niet leuk. Dan wil je niet dat dat voor niets is.” Volgens Van Duijvenbode hielp dat hem om zijn gedachten om te zetten en opnieuw de strijd aan te gaan.

‘Ik voel dat ik terug ben, maar de resultaten blijven soms uit’

De Nederlander maakte duidelijk dat juist dat verschil tussen gevoel en resultaat frustrerend kan zijn. “Ik voel dat ik terug ben en dan komt het resultaat niet.”
Van Duijvenbode vergelijkt zijn huidige niveau regelmatig met de periode waarin hij jarenlang zeer constant speelde. Toen zakte hij volgens zichzelf nauwelijks onder een wedstrijdgemiddelde van 97.
Nu ziet hij zichzelf soms wedstrijden spelen waarin hij rond de 90 of 93 uitkomt. “Dan denk ik echt: wat ben je aan het doen?”

Accepteren dat het niet altijd goed loopt

Juist daar zat volgens Van Duijvenbode de belangrijkste les van zijn zege in Amsterdam. Waar hij vroeger misschien te veel bleef zoeken naar zijn beste spel, probeert hij nu eerder te accepteren dat een wedstrijd ook gewonnen kan worden wanneer het niet vanzelf loopt.
“Soms moet je accepteren dat je niet op je best bent. Accepteren en dan vechten. Dat is wat ik vandaag heb gedaan.” Die instelling hielp hem tegen Tingström om de wedstrijd alsnog om te draaien.

In training beter dan vroeger

Van Duijvenbode deed vervolgens een opvallende uitspraak over zijn huidige niveau. “In de training ben ik beter dan toen.”
Daarmee doelde hij op de periode waarin hij jarenlang bij de sterkste spelers ter wereld hoorde. Toch merkt hij dat er nog een verschil zit tussen wat hij op de training laat zien en wat hij op het podium produceert. Volgens Van Duijvenbode zit dat vooral in het mentale gedeelte. “Mentaal ben ik nog niet zo goed als toen. Dat kost tijd.”

Vertrouwen in terugkeer naar oude niveau

Ondanks die twijfels bleef Van Duijvenbode positief over zijn toekomst. Hij gelooft dat hij uiteindelijk weer volledig kan terugkeren naar zijn oude niveau en misschien zelfs beter kan worden dan toen.
“Als ik alles bij elkaar krijg, geloof ik dat ik beter kan zijn dan vroeger.” De overwinning in Amsterdam kan daarin een belangrijke stap zijn. Van Duijvenbode wist niet alleen een 1-4 achterstand om te draaien, maar liet vooral zien dat hij ook op een mindere avond een wedstrijd kan winnen.
loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading