Zondag was niet enkel de finaledag van de European Darts Matchplay, maar ook de dag waarop bekend wordt welke 32 spelers later deze maand in actie komen op de World Matchplay.
De zestien spelers die na dit weekend in de top 16 van de PDC Order of Merit staan, zijn de zogenaamde seeds. Zij treffen in de Winter Gardens te Blackpool in de eerste ronde een van de 16 beste spelers op de Pro Tour Order of Merit die buiten de top 16 van de PDC Order of Merit staan.
Voor de laatste 16 van de European Darts Play begon waren 31 deelnemers zijn zeker van deelname aan het prestigieuze toernooi in de Winter Gardens te Blackpool. Zo zijn
Michael van Gerwen,
Raymond van Barneveld en
Kim Huybrechts verzekerd van een plek in de top 16 van de PDC Order of Merit.
Jermaine Wattimena,
Jelle Klaasen en
Jeffrey de Zwaan hebben zich via de Pro Tour Order of Merit verzekerd van een plekje. Richard North, die aan het begin van de dag nog vrij zeker van zijn plek geweest zal zijn, moest uiteindelijk toch op zijn tanden bijten. William O'Connor was immers een van de spelers die de European Darts Matchplay moest winnen om de plek van Richard North in te nemen. De Ier wist de finale te halen, maar kwam uiteindelijk toch te kort tegen Michael van Gerwen.