World Matchplay Race: Van Barneveld en Huybrechts strijden in Trier om een van laatste vier plaatsen

PDC
vrijdag, 30 juni 2023 om 10:08
2022GSODG1_VanBarneveld2
Dit weekend staat de European Darts Matchplay op het programma. Na deze tiende European Tour van het jaar zal ook het deelnemersveld voor de World Matchplay bekend zijn. De top 16 van de PDC Order of Merit na dit weekend zal, net zoals de zestien hoogst geklasseerde spelers op de PDC Pro Tour Order of Merit die niet in de top 16 van de PDC staan, naar Blackpool af mogen reizen.
Michael van Gerwen, Danny Noppert, Dirk van Duijvenbode en Dimitri van den Bergh zijn dankzij hun plek op de PDC Order of Merit verzekerd van een beveiligde status op de World Matchplay. James Wade begint het weekend op een veilige zestiende plek, maar kan daar door een finaleplek van Ross Smith of titel van Jose de Sousa uitgegooid worden. In dat geval zal The Machine dankzij zijn positie op de Pro Tour Order of Merit alsnog zijn opwachting mogen maken in de Winter Gardens.
Mike de Decker en Josh Rock behoren tot de debutanten. Raymond van Barneveld en Kim Huybrechts staan virtueel op een plek die recht geeft op deelname aan de World Matchplay, maar zijn nog niet verzekerd.
Gian van Veen mag hopen op een debuut. De Gelderlander zal dan wel de European Darts Matchplay op zijn naam moeten schrijven. In theorie kan Christian Kist zijn rentree maken. Ook hij zal dan de sterkste van de 48 spelers moeten zijn.
Simon Whitlock is ook nog een van de kanshebbers. Mervyn King, Mensur Suljovic, Adrian Lewis, Vincent van der Voort en Ian White behoren tot de spelers die dit jaar ontbreken in Blackpool.
Virtuele PDC Order of Merit top 16
1. Michael Smith 1.282.000
2. Peter Wright 1.171.250
3. Michael van Gerwen 1.153.500
4. Gerwyn Price 776.000
5. Rob Cross 589.500
6. Luke Humphries 552.000
7. Jonny Clayton 529.500
8. Danny Noppert 497.750
9. Nathan Aspinall 493.000
10. Dimitri van den Bergh 458.500
11. Dirk van Duijvenbode 420.000
12. Dave Chisnall 388.500
13. Damon Heta 381.750
14. Joe Cullen 374.000
15. Ryan Searle 362.750
16. James Wade 351.500
PDC Pro Tour Order of Merit
De top 16 van de PDC Order of Merit ontbreekt in dit overzicht
Dikgedrukte spelers zijn verzekerd van deelname aan World Matchplay
Tussen haakjes staat wat de spelers die momenteel buiten de plekken vallen minimaal nodig hebben om een plek te kunnen bemachtigen

1. Josh Rock 119.250
2. Martin Schindler 71.750
3. Ross Smith 66.500
4. Krzysztof Ratajski 66.000
5. Jose de Sousa 64.000
6. Andrew Gilding 55.500
7. Gary Anderson 54.500
8. Stephen Bunting 49.750
9. Chris Dobey 49.000
10. Gabriel Clemens 49.000
11. Daryl Gurney 46.000
12. Mike de Decker 44.500
13. Raymond van Barneveld 42.250
14. Steve Beaton 41.750 (ontbreekt in Trier)
15. Kim Huybrechts 38.750
16. Brendan Dolan 38.250

William O'Connor (1/8 finale)
Simon Whitlock (1/8 finale)
Luke Woodhouse (1/4 finale)
Ricardo Pietreczko (1/4 finale)
Keane Barry (finale)
Matt Campbell (finale)
Callan Rydz (titel)
Ted Evetts (titel)
Mickey Mansell (titel)
Martin Lukeman (titel)
Gian van Veen (titel)
Ryan Joyce (titel)
Connor Scutt (titel)
George Killington (titel)
Graham Hall (titel)
Christian Kist (titel)

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
mei 2025
16
vr.
16 mei om 20:05
Wezep

16 mei: Singletoernooi Aanvang 19:00 uur, zaal open om 18:00 uur. Maximaal 128 singles Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €15 p.p. Hoofdprijs minimaal €400,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
17
za.
17 mei om 20:05
Wezep

Aanvang 11:30, zaal open om 10:30 uur. Maximaal 128 koppels Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €25 p.p. Hoofdprijs minimaal €700,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieën! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: