BGO: Van Duijvenbode in decider voorbij aan King en Klaasen uitgeschakeld door sublieme Chisnall

algemeen nieuws
zaterdag, 24 september 2022 om 14:27
WorldMatchplayR1 VanDuijvenbode7A
De tweede dag van de Belgium Darts Open staat op het punt van beginnen. We zien op deze zaterdag 24 september de winnaars van de vrijdag, die het opnemen tegen de geplaatste spelers. Hieronder kunt u de wedstrijden van de middagsessie van deze dag 2 volgen via het live blog. In deze middagsessie zien we onder andere Jelle Klaasen en Dirk van Duijvenbode.
Damon Heta (91,80/25%) 5-6 Rusty-Jake Rodriguez (88,91/24%)
Rodriguez begon de partij met een 125-finish, waarna Heta een 13-darter produceerde. In dit hoogstaande duel wisten beide heren hun eigen legs steeds te houden. Op een 4-4 stand misten beide heren wel veel dubbels, waarna de jonge Oostenrijker toch als eerst op matchpoint kwam via dubbel 1. Heta forceerde een diceder, die Rodriguez met een 82-finish wist te pakken.
Gabriel Clemens (100,13/100%) 6-1 Ryan Meikle (91,94/100%)
De Duitser begon dit duel ook met een 100+ finish; 120-finish. Vervolgens brak Clemens meteen naar 2-0 via een 124-finish, waarna hij die break verzilverde om op 3-0 te komen. In de vierde leg kwam Meikle op het bord door middel van een 86-finish. Dat bleek zijn enige leg te zijn, want Clemens wist vervolgens 62, 101 en 100 uit te gooien om 6-1 te winnen.
Martin Schindler (95,75/43%) 6-2 Karel Sedlacek (90,85/25%)
Schindler begon dit duel en behield de eerste leg met een 61-finish, waarna hij meteen de break plaatste. Met een 90-finish kwam hij zelfs ook op 3-0, waarna de Tsjech in de vierde leg zijn eerste leg pakte in 12 darts. Door een aantal goede legs van beide heren, ging het tot 5-2 met de darts mee. In de achtste leg maakte Schindler het via de break van een 85-finish af. 
Ryan Searle (90,18/32%) 6-1 Bradley Brooks (79,67/25%)
Searle begon erg sterk en Brooks was daar niet tegen opgewassen. Searle proceerde maar liefst 4x een 16-darter op een rij om op 4-0 te komen. Vervolgens werd het ook nog 5-0 en leek de whitewash eraan te komen. Maar in de zesde leg miste Searle die kans en maakte Brooks er 5-1 van via dubbel 8. Met een 16-darter in de zevende leg maakte Heavy Metal er vervolgens wel 6-1 van. 
Jose de Sousa (98,52/50%) 6-5 Ross Smith (103,31/42%)
De Sousa begon dit duel, maar werd direct gebroken. Vervolgens brak De Sousa meteen terug via een 12-darter. Het hoge niveau werd doorgezet door vooral Smith die op 3-1 kwam. Met een 110-finish maakte de Engelsman er 4-2 van. De Sousa gaf zeker niet op, maar zag wel Smith op matchpoint komen op 5-3 door 86 uit te gooien. In de 10e leg miste Smith matchdarts, waarna De Sousa een decider forceerde. In die decider miste Smith wederom matchdarts en zag De Sousa de partij daardoor winnen. 
Dave Chisnall (98,39/43%) 6-2 Jelle Klaasen (95,76/17%)
Chisnall begon de partij maximaal met een 180'er en won die eerste leg in 12 pijlen. In de tweede leg deed hij dat nog beter met een 11-darter voor meteen al een break. Met een 69-finish kwam Chizzy vervolgens al snel op 3-0. Daarna pakte Jelle Klaasen zijn eerste leg van de partij in 12 darts, waarna hij kansen miste om nog meer terug te komen. Zo werd het 4-1 en via een 170-finish 5-1 voor de Engelsman. Met een 97-finish wist Klaasen daarna nog wel een leg te winnen, maar was het een leg later toch gedaan; 6-2.
Dirk van Duijvenbode (99,53/43%) 6-5 Mervyn King (95,71/28%)
Dit een na laatste duel van de sessie werd begonnen door Aubergenius en hield zijn eigen leg. Vervolgens ging het niveau alleen maar omhoog en vlogen de 13-darts en 15-darts je om de oren. Van Duijvenbode gooide onder andere een belangrijke 81-finish uit om op 3-2 voor te komen, waarna hij de break plaatste met een 69-finish. Echter, King gaf niet op en brak direct terug waarna het niet veel later alweer 4-4 stond. Doordat beide heren daarna hun leg hielden, kwam er een beslissende leg aan te pas. Met een 15-darter wist Van Duijvenbode die laatste leg via dubbel 20 uit te gooien en daarmee de finaledag in België te behalen. 
Nathan Aspinall (97,74/50%) 6-1 Jamie Hughes (92,59/33%)
Na een steady 17-darter van Aspinall, hield Hughes zijn eigen leg met een 104-finish voor een 15-darter. Vervolgens produceerde The Asp een 13-darter en daarna een 103-finish voor de break naar 3-1. In de vijfde leg miste Hughes een pijl voor de rebreak, waarna Aspinall verder uitliep. Met een 15-darter kwam hij in de zesde leg al op matchpoint. In de zevende leg maakte Aspinall het meteen af met een 16-darter en ging dus ook naar de finaledag. 
Door: Marcel Bus

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: