Archie Self pakt tweede Challenge Tour-titel na overtuigende finale, Martijn Dragt beste Nederlander

PDC
zaterdag, 26 september 2026 om 15:37
Archie Self
Archie Self heeft zaterdag in Wigan de 21ste Winmau Challenge Tour van het seizoen gewonnen. De Engelsman was in de finale met 5-1 te sterk voor landgenoot Tommy Morris en noteerde daarbij een uitstekend wedstrijdgemiddelde van 104,49.
Martijn Dragt was de beste Nederlander van het toernooi. Hij bereikte de kwartfinales en maakte daarin een sterke partij van zijn ontmoeting met Joe Hunt. Bij 4-4 moest de beslissing vallen in de negende leg, waarin Hunt met een 14-darter toesloeg: 5-4.

Self maakt indruk in finale

Self liet er in de finale tegen Morris weinig twijfel over bestaan wie Challenge Tour 21 zou gaan winnen. Nadat Morris de stand op 1-1 had gebracht, nam Self de wedstrijd volledig in handen.
The Archer won vervolgens vier legs op rij en stelde daarmee zijn tweede Challenge Tour-titel veilig. Hij deed dat met gewonnen legs in 13, 12 en 13 darts in de slotfase.
Self eindigde op 104,49 gemiddeld en benutte vijf van zijn zeven kansen op de dubbels. Morris kwam met 98,13 eveneens dicht bij de grens van 100 gemiddeld, maar kreeg veel minder grip op zijn finishes. Hij benutte slechts één van zijn zes kansen op een dubbel.
De beste leg van Self ging in twaalf darts. Morris had met een 13-darter eveneens een sterke leg in huis, maar kon het hoge tempo van zijn tegenstander daarna niet meer volgen. Met een 24-finish maakte Self het karwei af.

Dragt strandt na thriller tegen Hunt

Voor Nederland was Martijn Dragt de grote uitblinker tijdens het eerste toernooi van zaterdag. Hij kwam tot de kwartfinales, waarin Joe Hunt met minimaal verschil te sterk bleek.
De twee hielden elkaar lange tijd volledig in evenwicht. Dragt pakte de openingsleg, waarna Hunt met een 121-finish direct terugsloeg. Geen van beide spelers wist daarna een voorsprong van meer dan één leg te nemen.
Hunt kwam achtereenvolgens op 2-1, 3-2 en 4-3, maar telkens wist Dragt langszij te komen. Daardoor moest bij 4-4 een beslissende negende leg uitkomst brengen.
Daarin was Hunt op het juiste moment ijzersterk. Met een 14-darter en een 48-finish maakte hij een einde aan het toernooi van Dragt.
Hunt noteerde 100,53 gemiddeld tegenover 96,76 voor de Nederlander. Dragt produceerde twee 180'ers en benutte vier van zijn tien kansen op de dubbels. Hunt gooide één maximale score en raakte vijf van zijn dertien kansen op de dubbels.

Sterke zaterdagstart voor Dragt

Hoewel een plaats bij de laatste vier net buiten bereik bleef, kon Dragt terugkijken op een sterk eerste toernooi van het weekend. Een beslissende leg tegen een tegenstander die boven de 100 gemiddeld gooide, maakte uiteindelijk het verschil tussen uitschakeling en een plaats in de halve finales.
Later op zaterdag krijgen Dragt en de overige deelnemers direct een nieuwe mogelijkheid. In Wigan staat met Challenge Tour 22 het tweede toernooi van de dag op het programma.

Uitslagen Winmau Challenge Tour 21

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading