Finals day in Riesa: 1 Nederlander en 1 Belg naar de volgende ronde

PDC
zondag, 27 februari 2022 om 13:44
GRANDPRIX RD1 NOPPERT8A
In Riesa was het vandaag finals day, in de middag speelden we de laatste 16 en vanavond zal de kwartfinale, halve- en finale volgen. Het Interwetten International Darts Open had nog drie Nederlanders en drie Belgen in het toernooi. Omdat we twee Nederlanders en twee Belgen tegen elkaar zagen duelleren zal de avondsessie zeker aanvangen met een Nederlander en een Belg.
In de Sachsenarena neemt Huybrechts het op tegen Wade, gaan Van Gerwen en Noppert streden om een plek bij de laatste acht en zal Van Duijvenbode in de laatste middag sessie het opnemen tegen bully boy. De Belgen Raman en Van den Bergh streden evenals de Nederlanders voor een plek in de kwartfinale.
Het oranje onderonsje werd gewonnen door Danny Noppert die met 6-4 won van zijn landgenoot. Ook voor Dirk van Duijvenbode is het toernooi voorbij. Hij won tegen Michael Smith slechts 1 leg. James Wade zette Kim Huybrechts aan de kant. The Machine gunde zijn tegenstander slechts één leg. Het Belgisch duel tussen Brian Raman en Dimitri vna den Bergh werd gewonnen door laatstgenoemde. Van den Bergh kwam op een 2-0 voorsprong. Met een 16 finish verkleinde Raman zijn achterstand naar 1 leg en dat was de enige leg voor Raman. Met onder andere een 119 finish denderde Van den Bergh naar ruim 6-1. Verder zien we ook Nathan Aspinall, nummer 1 van de wereld Gerwyn Price, Jonny Clayton en Peter Wright in de semi terug.
Het toernooi is live te volgen via pdc.tv voor abonnementhouders.
Middagsessie
Laatste 16

Joe Cullen (87.99) 3-6 Nathan Aspinall (95.49)
Cullen heeft niet de vorm waar hij de laatste weken in verkeert. Nathan Aspinall gooit zijn eerste toernooi na de blessure aan zijn pols en elleboog waardoor hij er enige tijd tussenuit was. Aspinall heeft blijkbaar wel voldoende wedstrijdritme om Cullen te verslaan en zich te plaatsen voor de kwartfinale.
James Wade (102.43) 6-1 Kim Huybrechts (101.18)
The Machine start scherp aan de wedstrijd en noteert een 164-finish in de tweede leg. In leg drie krijgt de Belg een kans om het geweld van Wade te stoppen maar hij mist waardoor de Engelsman uitloopt naar 3-0. Wade lijkt niet te kunnen missen en gooit er weer een 12-darter tegenaan, dit maal met de big fish een 170-finish voor 4-0. Nadat Wade ook leg vijf pakt weet Kim Huybrechts de zesde leg te pakken. Een comeback zit er vandaag niet in als Huybrechts een pijl mist op dubbel elf en Wade de wedstrijd in het slot gooit.
 
Michael van Gerwen (94.8) 4-6 Danny Noppert (94.69)
Het duel tussen twee Nederlanders gaat de eerste acht legs met de darts mee. Beide mannen spelen niet op hun top. In de negende leg gaat het mis en mist Van Gerwen een hand vol darts op de dubbel waardoor The Freeze de leg kan afpakken en de tiende leg mag beginnen. Noppert gooit zijn leg uit in 13-darts waarmee de Fries een plekje bemachtigd bij de laatste acht.
Gerwyn Price (102.16) 6-2 Damon Heta (94.98)
Brian Raman (86.60) 1-6 (99.11) Dimitri Van den Bergh
Jonny Clayton (96.34) 6-4 Lewy Williams (90.64)
Peter Wright (97.70) 6-2 Niko Springer (94.75)
Michael Smith (102.58) 6-1 Dirk van Duijvenbode (92.72)

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading