De laatste warming-up, alvorens de World Grand Prix zondag van start gaat, was vandaag tijdens de Players Championship 20. Onder meer World Grand Prix deelnemers
Michael van Gerwen,
Raymond van Barneveld,
Jeffrey de Zwaan,
Danny Noppert,
Ron Meulenkamp,
Jermaine Wattimena en
Kim Huybrechts hebben zich voorbereid op het dubbel-in-dubbel-uit toernooi. Nederlanders en Belgen die niet in actie zullen komen op de World Grand Prix waren ook van de partij.
Danny Noppert heeft de Players Championship 20 naar zich toegetrokken. In de finale werd Ian 'Diamond' White met 6-4 verslagen, daarvoor was Noppert in de semi met 6-3 te sterk voor regerend wereldkampioen Rob Cross. Hiermee heeft de Nederlander, die in januari dit jaar een tourkaart bemachtigde, zijn eerste PDC titel op zak. Ook toont de Fries helemaal klaar te zijn voor de komende World Grand Prix waar hij zijn debuut zal maken. Na deze zege stormt Noppert met zijn gewonnen ponden de
top 64 binnen.
Met een 72 finish won de Nederlander de openingsleg, waarna hij met een 88 finish brak. Diamond brak meteen terug via d8. In de volgende leg produceren beide spelers 180, Noppert trok aan het langste eind en brak met een 79 finish voor de 3-1. Met o.a. zijn tweede 180 en d12 denderde Noppie verder naar 4-1. In de volgende leg gooide Noppert zijn derde 180 maar White snoepte de leg af met tops voor zijn tweede leg. White miste d18 voor zijn 122 finish. Noppert strafte af met tops en hij had zodoende nog 1 leg nodig voor zijn 1e PDC titel. De Engelsman verlengde de partij met en 14-darter (3-5). En met een shanghai finish verkleinde White zijn achterstand verder naar 1 leg. In de volgende leg maakte Noppert het af en zijn 1e PDC titel is binnen.
Noppert na zijn zege: "Ik ben op dit moment sprakeloos, ben erg tevreden met mijn prestatie van vandaag. Ik kom van de BDO, nu speel ik met de grote jongens bij de PDC en het is ongelooflijk om hen op dit niveau te verslaan. Het gaat om het geloof in jezelf houden en dat heb ik nu gedaan. Ik kijk nu uit naar de World Grand Prix".
Onder meer
Michael van Gerwen en
Raymond van Barneveld lagen er in de eerste ronde al uit.
Jermaine Wattimena,
Ron Meulenkamp en
Steve West kwamen tot de laatste zestien.
Kim Huybrechts was de beste Belg, hij bereikte de kwartfinale.
Het deelnemersveld op de Players Championship bestaat uit 128 deelnemers die in bezit zijn van een tourkaart. Indien niet alle 128 tourkaart houders zich voor een Players Championship hebben ingeschreven, mogen spelers van de Challenge Tour Order of Merit het deelnemersveld aanvullen. De uitnodigingen geschieden op basis van de volgorde op de Challenge Tour Order of Merit.
De partijen worden gespeeld over best of 11 legs. Uitslagen van de Nederlanders en Belgen zijn hieronder te zien. Vanaf de laatste 16 alle uitslagen. Voor alle uitslagen zie deze
link. PDC tv abonnees kunnen enkele partijen live zien via de stream. De partijen kunnen ook gevolgd worden via tv.dartconnect.com.
Davy Van Baelen 6 | 4 Jonny Clayton
Danny Noppert 6 | 3 Gary Eastwood Kim Huybrechts 6 | 0 Vincent Kamphuis Mario Robbe 6 | 3 Jamie Caven Rowby-John Rodriguez 6 | 5 Christian Kist Ronny Huybrechts 6 | 2 Adam Huckvale Laatste 64
Davy Van Baelen 6 | 4 Ryan Searle Kim Huybrechts 6 | 4 Mario Robbe Danny Noppert 6 | 3 Davy Van Baelen Chris Quantock 6 | 5 Andrew Gilding Rob Cross 6 | 0 Joe Cullen Danny Noppert 6 | 3 Chris Quantock
Rob Cross 6 | 5 Kim Huybrechts Danny Noppert 6 | 3 Rob Cross