PDC EU Q-School dag 2: 3 Belgen en 3 NL-ers door naar Finalefase

PDC
dinsdag, 10 januari 2023 om 17:50
WLDCHAMPS RD1 LANDMAN2A
. De spelers die in 2022 hun PDC-tourkaart verloren of zich in de top 16 van de PDC Development Tour (jeugdtour, red.) of PDC Challenge Tour (tweede niveau, red.) wisten te spelen, ontvingen automatisch een ticket voor de Finalefase. Zodoende komen ook onder andere Christian Kist, Maik Kuivenhoven, Ron Meulenkamp, Kenny Neyens, Berry van Peer, Gian van Veen en Jitse van der Wal, Niels Zonneveld en Jeffrey de Zwaan vanaf donderdag in actie als de strijd om de PDC-tourkaarten echt losbarst.
Op de PDC European Q-School komen de Europeanen in actie, die niet in het Verenigd Koninkrijk, Ierland of Gibraltar gevestigd zijn. Voor hen is er immers de PDC UK Q-School. Spelers van buiten Europa mogen kiezen aan welke van de twee PDC Q-Schools ze meedoen. Het verslag van dag twee van de PDC UK Q-School is hier te vinden. Maandag tot en met woensdag wordt de eerste fase gespeeld. Op deze dagen plaatsen de kwartfinalisten zich voor de Finalefase. Daarnaast hebben in Kalkar 15 spelers automatisch een ticket gekregen voor de Finalefase, doordat ze in 2022 hun PDC-tourkaart verloren of zich in de top 16 van de PDC Development Tour (jeugdtour, red.) of PDC Challenge Tour (tweede niveau, red.) wisten te spelen. Zodoende mogen ook de beste 89 spelers van de PDC European Q-School Stage 1 Order of Merit zich donderdag weer aan de oche melden. In Milton Keynes hebben 24 spelers een vrijloting naar de Finalefase ontvangen en zodoende plaatst daar slechts de top 80 van de PDC UK Q-School Stage 1 Order of Merit zich voor de finalefase.
In de finalefase, die donderdag begint, worden de PDC-tourkaarten daadwerkelijk verdeeld. De acht dagwinnaars (vier op de PDC European Q-School en vier op de PDC Q-School) krijgen automatisch een PDC-tourkaart. De overige 19 PDC-tourkaarten worden gegeven aan de spelers die het hoogst eindigen op de respectievelijke PDC Q-School Order of Merits. Op basis van de aanmeldingen lijkt het er op dat via de PDC European Q-School Order of Merit 10 PDC-tourkaarten vergeven worden, terwijl de top 9 van de PDC UK Q-School Order of Merit een PDC-tourkaart lijkt te krijgen. Dit hangt echter af van het aantal spelers dat ook daadwerkelijk aan de oche verschijnt.
De Nederlanders Chris Landman, Roy van de Griendt en Stefan Schroder voegen zich, net zoals de Belgen, Andy Baetens, Robbie Knops en Steven Strobbe in het rijtje van 128 spelers, die vanaf donderdag in Kalkar gaan strijden om, naar verwachting, 14 PDC-tourkaarten. Hetzelfde geldt voor de Australiër Corey Cadby en de Fin Marko Kantele.  
Hieronder staan de uitslagen van de Nederlanders en Belgen vanaf de laatste 64 en vanaf de laatste 32 alle uitslagen en bijzondere resultaten uit de eerdere rondes. Evenals de huidige top 20 van de PDC European Q-School Stage 1 Order of Merit en de Nederlanders en Belgen die in de top 10 staan. Alle uitslagen zijn hier te vinden. De top 89 na woensdag mag zich ook melden in de Finalefase, die donderdag begint.
PDC European Q-School Fase 1, dag 2
Laatste 16
Winnaars zijn door naar de finalefase, die donderdag begint
Verliezers krijgen 4 punten voor de PDC European Q-School Stage 1 Order of Merit
Chris Landman - Diogo Portela 5-2
Andy Baetens - Ryan de Vreede 5-1
Stefan Schroder - Toni Alcinas 5-4
Marko Kantele - Jordy van den Broek 5-1
Corey Cadby - Stefaan Henderyck 5-4
Steven Strobbe - Danny Tessmann 5-2
Robbie Knops - Nico Riehle 5-4
Roy van de Griendt - Michele Turetta 5-4

Laatste 32
Verliezers krijgen 3 punten voor de PDC European Q-School Stage 1 Order of Merit
Chris Landman - Kevin van Wauwe 5-0
Diogo Portela - Arno Looijen 5-0
Ryan de Vreede - Jamie Lawrence 5-3
Andy Baetens - Lukas Wenig 5-4
Stefan Schroder - Christopher Toonders 5-3
Toni Alcinas - Roemer Mooijman 5-2
Jordy van den Broek - Jacob Taylor 5-4
Marko Kantele - Jeffrey Sparidaans 5-4
Corey Cadby - Moreno Blom 5-3
Stefaan Henderyck - Nico Kurz 5-4
Steven Strobbe - Luc Snels 5-3
Danny Tessmann - Yoshihisa Baba 5-3
Robbie Knops - Jeremy van der Winkel 5-4
Nico Riehle - Fabian Stuetz 5-2
Michele Turetta - Markus Tessler 5-3
Roy van de Griendt - Rainer Sturm 5-3

Laatste 64 (uitslagen Nederlanders & Belgen)
Verliezers krijgen 2 punten voor de PDC European Q-School Stage 1 Order of Merit
Chris Landman - Oliver Mueller 5-4
Kevin Van Wauwe - Jelle Klaasen 5-3
John Desreumaux - Diogo Portela 3-5
Arno Looijen - Davyd Venken 5-4
Ryan de Vreede - Benjamin Pratnemer 5-3
Jamie Lawrence - Jamai van den Herik 5-4
Andy Baetens - Teemu Harju 5-4
Stefan Schroder - Jeroen Mioch 5-4
Roemer Mooijman - Dragutin Horvat 5-3
Jeffrey de Graaf - Jacob Taylor 3-5
Jordy van den Broek - Bram van Dijk 5-4
Jeffrey Sparidaans - Mats Gies 5-4
Moreno Blom - Alexander Masek 5-3
Stefaan Henderyck - Benjamin Freudenreich 5-2
Luc Snels - Sascha Hertrich 5-3
Steven Strobbe - Lorenzo van den Troost 5-3
Wesley Smit - Yoshihisa Baba 4-5
Jeremy van der Winkel - Daniel Klose 5-1
Robbie Knops - Remo Mandiau 5-1
Patrick Maat - Markus Kessler 4-5
Roy van de Griendt - Vinay Ramnath 5-3
Top 20 PDC European Q-School Order of Merit
Aangevuld met Nederlanders en Belgen in de top 100
1. Jamie Lawrence 7(+22)
2. Roemer Mooijman 7(+19)
3. Daniel Klose 6(+25)
4. Jeffrey Sparidaans 6(+18)
5. Davyd Venken 6(+17)
6. Danny Tessmann 6(+17)
7. Markus Kessler 6(+15)
8. Lukas Wenig 5(+20)
9. Jacob Taylor 5(+20)
10. Alexander Masek 5(+16)
11. Stefan Nilles 5(+14)
12. Michele Turetta 5(+12)
13. Marcel Hausotter 5(+12)
14. Jelle Klaasen 4(+19)
15. Jeroen Mioch 4(+16)
16. Oliver Mueller 4(+14)
17. Marcel Walpen 4(+12)
18. Stefaan Henderyck 4(+12)
19. Marc Vleghert 4(+11)
20. Benjamin Freudenreich 4(+11)
24. Owen Roelofs 4(+8)
25. Kevin van Wauwe 4(+7)
28. Jordy van den Broek 4(+4)
29. Francois Schweyen 4(+4)
30. Ryan de Vreede 4(+2)
33. Gilbert van der Meijden 3(+12)
34. Jeremy van der Winkel 3(+12)
35. Remo Mandiau 3(+12)
36. Patrick Maat 3(+11)
42. Jeroen Caron 3(+9)
47. Ronny Huybrechts 3(+8)
48. Jody Tobback 3(+7)
49. Dennie Olde Kalter 3(+7)
51. Vinay Ramnath 3(+6)
53. Moreno Blom 3(+6)
58. Bram van Dijk 3(+5)
59. Patrick van den Boogaard 3(+4)
60. Arno Looijen 3(+3)
61. Luc Snels 3(+3)
62. Cedric Coryn 3(+2)
65. Derk Telnekes 2(+13)
68. Lorenzo van den Troost 2(+10)
70. Sergio Krassen 2(+10)
70. Jamai van den Herik 2(+10)
73. John Desreumaux 2(+7)
82. Mats Gies 2(+5)
85. Wesley Smit 2(+5)
88. Vincent van der Meer 2(+4)
92. Dustin Straver 2(+3)
95. Cedric Waegemans 2(+2)
98. Marco Verhofstad 2(0)
99. Jeffrey de Graaf 2(0)
Updates
Laatste 128:
Voor de Nederlanders Daan Bastiaansen, Marko Bok, Patrick van den Boogaard, Dennis van der Ende, Vincent van der Meer, Gilbert van der Meijden, Michael Plooy, Owen Roelofs, Dustin Straver, Gino Vos en de Belgen Kevin Blomme, Cedric Coryn, Philip Van Gasse, Jean-Pierre de Jonghe, Steven Paesschesoone, Jody Tobback, Cedric Waegemans bleek hun tegenstander in deze ronde te sterk en dus pakken zij vandaag slechts een punt voor de PDC European Q-School Stage 1 Order of Merit. Voormalig PDC-tourkaarthouder Jésus Noguera verliest in een beslissende leg van de Duitser René Eidams. Door de uitschakeling van Amerikanen Larry Butler, Alex Spellman en Jim Widmayer is het vandaag aan de Canadees Jacob Taylor om de eer van Noord-Amerika te verdedigen in Duitsland.
Laatste 256: Voormalig PDC-tourkaarthouder Derk Telnekes moet met 5-3 zijn meerdere erkennen in de Fin Paavo Myller. WDF Winmau World Master Wesley Plaisier moet met 5-1 zijn meerdere erkennen in voormalig PDC-tourkaarthouder Vincent van der Meer. Grant Sampson, die Zuid-Afrika vertegenwoordigde op het PDC WK, blijft, net zoals op maandag en zijn landgenoot Carl Gabriel, die in Milton Keynes speelt, zonder punten voor de PDC Q-School Stage 1 Order of Merit.
Laatste 512: Ronny Huybrechts verliest 5-3 van de Duitser Stephan Griese. Dennie Olde Kalter, een van de Nederlanders die zich wist te kwalificeren voor Lakeside 2023, verliest in een beslissende leg van de Belg Steven Strobbe.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
mei 2025
16
vr.
16 mei om 20:05
Wezep

16 mei: Singletoernooi Aanvang 19:00 uur, zaal open om 18:00 uur. Maximaal 128 singles Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €15 p.p. Hoofdprijs minimaal €400,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
17
za.
17 mei om 20:05
Wezep

Aanvang 11:30, zaal open om 10:30 uur. Maximaal 128 koppels Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €25 p.p. Hoofdprijs minimaal €700,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
18
zo.
18 mei om 7:35 - 18 mei om 7:35
Mariahout

De Oranjebar in Mariahout maakt zich op voor een ouderwets gezellig darttoernooi. Op zaterdag 18 mei 2025 barst daar het Oranjebar Feestweekend Darttoernooi los, en met een gegarandeerde hoofdprijs van €300 in het vooruitzicht, belooft het een strijd te worden om je vingers bij af te likken. De inschrijving is inmiddels geopend en met plek voor maximaal 48 deelnemers is het zaak om er snel bij te zijn. Want wie wil er nou niet gooien in het bruisende hart van het Brabantse dartsleven? De wedstrijden starten vanaf 13:00 uur, dus uitslapen zit er die dag niet in voor de darters. De titelverdediger is niemand minder dan Jimmy van Schie, die vorig jaar met de hoofdprijs aan de haal ging. Of hij opnieuw zijn stempel weet te drukken, is nog maar de vraag, want het deelnemersveld belooft weer pittig te worden. Het toernooi wordt gespeeld in het vertrouwde 501-format: open in, dubbel uit. De avond ervoor, op vrijdag 17 mei, wordt er al warmgedraaid met een singletoernooi dat om 20:00 uur van start gaat. De opzet is duidelijk: poules, gevolgd door een winnaars- en een verliezersronde, allemaal in knock-outvorm. De organisatie ligt wederom in handen van SteenDarts, dus dat zit wel snor. Aanmelden kan tot zaterdag 18 mei om 12:45 uur in de Oranjebar zelf of via een berichtje op WhatsApp of Messenger naar +31 61 255 40 42. De kosten? Slechts €10 per persoon. Maar let op: vol is echt vol. Naast de wedstrijden is er natuurlijk volop ruimte voor gezelligheid. Met een drankje binnen handbereik, dartbanen van topkwaliteit en gratis parkeren voor de deur, is het een dagje uit voor elke dartsfan. Kortom, zet 18 mei in je agenda, trommel je dartmaatjes op en kom naar Mariahout voor een dag vol sfeer, strijd en sportiviteit.

Oranjebar
Promotie
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieën! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: