Players Championship 5: Dolan pakt titel, Van Duijvenbode kwartfinalist

PDC
dinsdag, 16 maart 2021 om 20:21
WLDCHAMPS RD3 VANDUIJVENBODE4A
Dinsdag 16 maart wordt begonnen met Super Series 2. Vanaf dinsdag t/m vrijdag is de Marshall Arena te Milton Keynes wederom het decor voor vier Players Championship toernooien. Geert Nentjes is een last-minute afmelding. Hij mocht het Verenigd Koninkrijk niet in vanwege een niet-geldige coronatest. Michael van Gerwen en Wesley Harms hadden zich niet aangemeld.
Dirk van Duijvenbode was de beste Nederlander. Dirk haalde overtuigend de kwartfinale door achtereenvolgens Mickey Mansell, Darren Webster, Kirk Shepherd en Mensur Suljovic opzij te zetten door de volgende gemiddeldes neer te zetten 109.9, 102.7, 106.9, 112.7, wat direct het hoogste gemiddelde van de dag was. Brendan Dolan en Joe Cullen wisten met respectievelijk 111.2 en 111.4 ook de grens van 110 gemiddeld te passeren. In de kwartfinale wist hij voor het eerst deze dag niet de 100 gemiddeld te halen en gooide 96,9 tegen de Schot Alan Soutar, terwijl hij 6-5 verloor.
Brendan Dolan ging er met de eindzege vandoor. De Noord-Ier bond Jason Lowe, Jamie Hughes, Gerwyn Price, Damon Heta, Scott Mitchell, Joe Cullen en Michael Smith aan de zegekar. Hierin wist de History Maker driemaal een gemiddelde van boven de 100 te halen. Dit deed hij in de eerste ronde tegen Jason Lowe met 111.2 het meest overtuigend, maar ook tegen Damon Heta met 106.4 gemiddeld en met een gemiddelde van 109.5 tegen Scott Mitchell, die zelf ook 106.7 gooide, maakte hij indruk.
Ritchie Edhouse noteerde een onorthodoxe 9-darter in zijn partij tegen William Borland. Hij gooide tweemaal 174 en liet dit volgen door een 153-finish om terug te komen tot 1-3, maar moest in een beslissende elfde leg toch zijn hoofd buigen voor Borland.
Wayne Jones gooide in de tweede ronde de tweede 9-darter van de dag. Ook hij kwam hierdoor terug tot 1-3, maar dit was direct de laatste leg die hij Gerwyn Price wist af te snoepen.
PDC Super Series 2
Players Championship 5
Laatste 128
Dimitri van den Bergh - Matthew Edgar 6-3
Mike de Decker - Ryan Joyce 3-6
Ron Meulenkamp - Krzysztof Ratajski 5-6
Jelle Klaasen (102.0) - Luke Humphries (106.9) 5-6
Raymond van Barneveld (101.1) - Mervyn King 4-6
Luc Peters - Peter Hudson 5-6
Danny Noppert - Scott Mitchell 3-6
Geert de Vos - Gary Blades 6-5
Jermaine Wattimena - Jason Heaver 3-6
Kim Huybrechts - Ricky Evans 3-6
Berry van Peer - Niels Zonneveld 6-2
Lorenzo Pronk - Madars Razma 0-6
Derk Telnekes - Jeffrey de Zwaan 6-5
Gino Vos - Martijn Kleermaker 6-3
Dirk van Duijvenbode (109.9) - Mickey Mansell (100.3) 6-0
Vincent van der Voort - Michael Rasztovits 6-1
Maik Kuivenhoven - Boris Krcmar 3-6
Laatste 64
Dimitri van den Bergh - Max Hopp 4-6
Geert de Vos - Scott Mitchell 3-6
Berry van Peer - Michael Smith 1-6
Derk Telnekes - Peter Wright 4-6
Gino Vos - Andy Boulton 5-6
Dirk van Duijvenbode (102.7) - Darren Webster 6-3
Vincent van der Voort - Boris Krcmar 6-4
Laatste 32
Dirk van Duijvenbode (106.9) - Kirk Shepherd 6-2
Vincent van der Voort - Mensur Suljovic 1-6
Laatste 16
Joe Cullen - Dave Chisnall 6-3
Ryan Joyce - Darius Labanauskas 6-2
Brendan Dolan (106.4) - Damon Heta (104.9) 6-4
Scott Mitchell - Devon Petersen 6-5
Ryan Searle (104.0) - Callan Rydz 6-2
Michael Smith (106.0) - Lisa Ashton 6-0
Alan Soutar (104.1) - Peter Wright 6-4
Dirk van Duijvenbode (112.7) - Mensur Suljovic (103.8) 6-5
Kwartfinale
Joe Cullen (105.0) - Ryan Joyce 6-4
Brendan Dolan (109.5) - Scott Mitchell (106.7) 6-3
Michael Smith - Ryan Searle 6-2
Alan Soutar - Dirk van Duijvenbode 6-5
Halve finale
Brendan Dolan - Joe Cullen 7-4
Michael Smith - Alan Soutar 7-6

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: