Vanavond gaat de tweede editie van de
PDC Winmau World Masters van start. In Milton Keynes komen maar liefst vijf Nederlanders in actie tijdens de laatste 32.
De avond werd geopend door
Jermaine Wattimena die scorend de voormalig Masters kampioen
Chris Dobey niet bij kon blijven en met 3-0 verloor. Daarna speelde meteen de volgende Nederlander:
Niels Zonneveld debuteerde tegen
Gary Anderson. Zonneveld kwam een stuk dichterbij dan Wattimena maar uiteindelijk was het Anderson die de beslissende set en de 3-2 overwinning pakte.
Nadat een sterke
James Wade met 3-2 won van
Madars Razma maakt voormalig WDF wereldkampioen Shane McGuirk zijn debuut tegen
Nathan Aspinall.
Wessel Nijman debuteert eveneens en mag het opnemen tegen voormalig Masters winnaar
Jonny Clayton.
Gerwyn Price strijdt tegen
James Hurrell.
De avond wordt afgesloten door twee Nederlandse kanonnen.
Michael van Gerwen opent tegen
Damon Heta waarna WK runner-up
Gian van Veen zijn
PDC World Masters debuut maakt tegen mede-debutant
Ryan Joyce.
Chris Dobey (99.36) 3-0 (2-1, 2-0, 2-1)
Jermaine Wattimena (89.73)
Wattimena plaatste de break meteen in leg 1 maar vervolgens ging Dobey er na twee zeer sterke legs toch met de eerste set vandoor. Wattimena kon Dobey scorend totaal niet meer bijblijven en met een 86-finish pakte 'Hollywood' ook set twee. In de derde set kreeg Wattimena nog een setpijl maar deze werd gemist waardoor Dobey een 3-0 overwinning boekte.
Gary Anderson (101.21) 3-2 (0-2, 2-0, 2-1, 1-2, 2-0)
Niels Zonneveld (95.01)
Anderson miste meteen veel dubbels waardoor Zonneveld de eerste set met 2-0 pakte. Een set later herpakte Anderson zich en maakte de Schot er door twee legs op rij 1-1 van. Set drie ging voor het eerst naar een derde leg en ook deze werd door Anderson gewonnen. De vierde set begon Zonneveld met een 99-finish. Dankzij een 121-checkout maakte de Nederlander er vervolgens 2-2 van. In de beslissende set was het Anderson die beide legs pakte waardoor de Schot de Nederlander met 3-2 naar huis stuurde.
James Wade (102.56) 3-2 (1-2, 2-0, 2-0, 1-2, 2-0)
Madars Razma (95.89)
Wade begon sterk met een 124-finish maar Razma won de daaropvolgende twee legs en dus ook de eerste set. Wade herpakte zich en won set twee eenvoudig. Ook de derde set won 'The Machine' met 2-0. Onder druk gooide Razma in set vier een 14-darter waardoor er opnieuw een beslissende set kwam. In de beslissende set miste Razma echter zijn dubbels wat Wade uiteraard afstrafte om zo te winnen.