De geplaatste spelers en de UK Qualifiers voor de tweede European Tour van 2017 zijn bekend. De tweede European Tour van het jaar, de German Darts Masters, wordt tijdens het paasweekend (15 tot en met 17 april) in Jena, Duitsland gespeeld.
Het deelnemersveld op de European Tour bestaat vanaf 2017 uit zestien geplaatste spelers van de geldende Pro Tour Order of Merit, achttien UK Qualifiers, vier Host Nation qualifiers, acht qualifiers uit West/Zuid Europa, één speler uit Oost Europa en één speler uit de Scandinavische en Baltische Staten.
Onder andere
Michael van Gerwen is geplaatst voor de German Darts Masters 2017. De regerend wereldkampioen en nummer één van de wereld gaat aan kop op de lijst van geplaatste spelers. Ook
Jelle Klaasen,
Benito van de Pas,
Steve West en Kim Hubrechts behoren op de tweede European Tour tot de 16 geplaatste spelers. De Nederlanders en de Belg zullen op het hoofdtoernooi in de tweede ronde van start gaan.
Onder andere UK Open 2017 winnaar
Peter Wright is ook geplaatst, evenals overige Premier League Darts 2017 deelnemer
James Wade, runner-up UK Open 2017
Gerwyn Price, European Championship 2012 winnaar
Simon Whitlock, PDC Jeugd Wereldkampioen van 2013
Michael Smith en voormalig Lakeside kampioen
Stephen Bunting.
Vrijdagavond werd het UK kwalificatietoernooi gespeeld ten behoeve van de European Tour twee van 2017. Volgens de gewijzigde en nieuwe regel die vanaf 2017 geldt, zijn er 18 plekken te vergeven op de UK kwalificatietoernooien voor de European Tour.
Vele toppers deden een poging om één van de 18 tickets te bemachtigen.
Raymond van Barneveld was één van de deelnemers. Aangezien het kwalificatietoernooi voor West/Zuid Europa samenvalt met de Premier League Darts, besloot
The Man via de UK Qualifiers een poging te wagen voor een ticket. De Hagenaar is succesvol geweest op dit kwalificatietoernooi. In de beslissende ronde werd
Darren Johnson nipt (6-5) verslagen. Op het kwalificatietoernooi voor de eerste European Tour van het jaar kwam de vijfvoudig wereldkampioen ook tot de beslissende ronde, maar daar strandde hij in het zicht van de haven.
In totaal zullen er acht Nederlanders en twee Belgen in actie komen op de German Darts Masters 2017. Vier Nederlanders en een Belg wisten zich reeds te plaatsen via het
kwalificatietoernooi voor West/Zuid Europa.
Onder andere
Adrian Lewis,
Robert Thornton,
Mark Webster en
Ronnie Baxter,
Mervyn King en
Kyle Anderson hebben zich ook gekwalificeerd voor de German Darts Masters 2017.
De 16 geplaatste spelers mogen op de tweede dag van het hoofdtoernooi aanvangen. De 32 qualifiers moeten op dag één van het hoofdtoernooi aan de bak, waarna de winnaars in ronde twee een geplaatste speler treffen.
Hieronder zijn de namen te zien van de 16 geplaatste spelers en de overige qualifiers. De Host Nation Qualifier wordt op 14 april, een dag voor het hoofdtoernooi, gespeeld. Voor alle uitslagen van het vrijdagavond gespeelde UK kwalificatietoernooi,
zie dit PDC artikel.
UK Qualifiers German Darts Masters:
Ronnie Baxter,
Daryl Gurney,
Brian Woods,
Robert Owen,
Kyle Anderson,
Mervyn King,
Justin Pipe,
Robbie Green,
Robert Thornton,
Ted Evetts,
Andrew Gilding,
Raymond van Barneveld,
Jamie Lewis,
Ricky Evans,
Mark Webster,
Adrian Lewis, Jonny Clayton,
Joe MurnanQualifiers West/Zuid Europa German Darts Masters:
Dirk van Duijvenbode, Sven Groen,
Jeffrey de Graaf,
Ronny Huybrechts,
Zoran Lerchbacher, Michael Plooy, Rowby-John Rodriguez,
John Michael Daniel Larsson en
Krzysztof Ratajski hebben zich geplaatst via respectievelijk het kwalificatietoernooi voor de S
candinavische en Baltische Staten en het kwalificatietoernooi voor Oost Europa. Krzysztof Ratajski pakte ook het ticket op het Oost Europees kwalificatietoernooi voor de eerste European Tour van het jaar.